Domů / Jdeme ven / Rozhledny / Rozhledna v mandloňových sadech

Rozhledna v mandloňových sadech

V polovině února roku 2012 byly v mandloňových sadech za Hustopečemi vztyčeny první nosné kůly budoucí rozhledny. Masivní objekt z oceli a dřeva byl veřejnosti poprvé otevřen o pár týdnů později, na historicky prvních Slavnostech mandloní a vína 31. března, které jsou pro město dodnes ikonické.

Rozhledna stojí na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 m. Vysoká je 17,4 m, přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 m. Vyprojektovali ji Ing. Antonín Olšina a Ing. Martin Novák. Postavila ji společnost TEPLOTECHNA Ostrava a.s. Hlavní nosné sloupy jsou z modřínového dřeva, podlahy z dubu a další dřevěné části jsou smrkové. 

Rozhledna se dvěma vyhlídkovými plošinami byla veřejnosti poprvé zpřístupněn a slavnostně otevřena na prvním ročníku Slavností mandloní a vína 31. března 2012 a od té doby k ní každoročně proudí davy turistů, kteří se chtějí pokochat výhledem do okolí či na přilehlé mandloňové sady. 

 V roce 2015 se rozhledna dočkala i obnovy nátěru. Údržba a drobné opravy rozhledny probíhají kontinuálně, by bylo zajištěno bezpečí návštěvníků. Největší nápor jich klasicky zažívá při Slavnostech mandloní a vína.