Domů / Jdeme ven / Muzea a galerie / Městské muzeum a galerie Hustopeče

Městské muzeum a galerie Hustopeče

Muzeum prezentuje čtyři stálé expozice

  1. Expozice dějin města je věnována historii města Hustopečí od první písemné zmínky z roku 1247 do roku 1945. Návštěvníci zde získají informace o majitelích města a panství, městských právech, památkách, o každodenním životě lidí i o T. G. Masarykovi, který ve městě studoval.
  2. Expozice trhů a národopisu vychází z toho, že Hustopeče ležely na křižovatce starobylých obchodních cest, Měnínské cesty a Dobytčí stezky. Trhy měly velký význam v oblasti národopisné, protože krojové materiály si zde obstarávali obyvatelé ze širokého okolí. Součástí expozice je proto i rekonstrukce místních krojů.
  3. Expozice osvobození 1945 prezentuje militaria (vojenské památky) pocházející ze soukromé sbírky Josefa Babáčka z Morkůvek, který většinu předmětů nalezl na katastru své rodné obce.
  4. Vinařská expozice v originálním prostředí “mokrého sklepa“ je věnována jeho majiteli Ignáci Freudenreichovi (žil v letech 1740 – 1804) a vinařské kultuře Hustopečí.

Galerie se věnuje pořádání různých výstav. Ty se střídají a jsou vždy časově omezené. Aktuální informaci najdete vždy na webu muzea.