Domů / Jdeme ven / Sportovní a relaxační areály / Relaxační zóna a Discgolf v Hustopečích

Relaxační zóna a Discgolf v Hustopečích

Lesopark s přírodním amfiteátrem a kaplí sv. Rocha sloužil až do 2. světové války jako městský park. Také T. G. Masaryk při svých pobytech v Hustopečích chodil se svou rodinou na toto místo.

Kaple vznikla v 17. stol. v době morové epidemie. Hustopečští ji postavili jako ochranu proti moru na Volském (dnes Křížovém) vrchu, společně s morovým sloupem na náměstí.

Relaxační zóna je součástí rozšiřujícího se lesoparku. Ohraničení v podobě plotu z lískových prutů chrání prostor před některými nezvanými zvířecími návštěvníky a zároveň představuje bezpečný prostor i pro nejmenší děti.

Hmatová stezka podporuje rozvoj důležitého lidského smyslu – hmatu. Ke hmatovému vnímání lze využít celý povrch lidského těla. Stezka je určena pro vnímání různých druhů povrchů a přírodních materiálů především prostřednictvím bosých chodidel.

Chodník je stočen do tvaru hlemýždí ulity a je členěn do jednotlivých polí, která jsou vyplněna kameny různé zrnitosti, pískem, borovými šiškami, nastříhanými větvičkami či štěrkem různé zrnitosti.

Balanční prvky vyrobené z přírodního materiálu respektují okolí ráz a vhodným výběrem doplňují atmosféru místa. Děti si zde procvičí stabilitu, motoriku a zároveň se zabaví.

Celý prostor je vybavený celkem 13 lavičkami, které vybízí k posezení a odpočinku.

Od roku 2021 se na Křížovém vrchu nachází i hřiště na diskgolf.