Domů / Tady to žije / Hustopečskem projíždí Polybus z Lužánek. Zastavil i v Krumvíři.

Hustopečskem projíždí Polybus z Lužánek. Zastavil i v Krumvíři.

Místní akční plán Hustopečsko začal spolupracovat se Střediskem volného času Lužánky Brno, které odstartovalo výjezdy speciální polytechnické dodávky. Ta pomáhá zkušeným lektorům přiblížit žákům základních škol témata, jako je řemeslo, příroda, recyklace, textil a elektrika.

Projekt pojízdné polytechcké dílny brněnského Střediska volného času Lužánky za bezmála 1,5 milionu korun se ještě nestačil pořádně zahřát a už brázdí základní školy na Hustopečsku. Speciální dodávku plnou vzdělávacích aktivit jsme navštívili v Krumvíři. 

„S výrobou dodávky jsme začali v roce 2020, ale ten nápad vznikl mnohem dříve, a to ve Stuttgartu, kam jezdíme za svými partnery. Tam jsme právě viděli podobný vůz, který nás zaujal a upravili jsme si ten nápad pro potřeby vzdělávání dětí ve školách. Je to v podstatě náš kabinet na kolech, ve kterém převážíme vše potřebné pro výukové programy. A to včetně party stanů, které po příjezdu do školy rozložíme na zahradě a všechny aktivity tak probíhají na čerstvém vzduchu,,“ představuje projekt metodička Miroslava Dančáková. 

Do škol našeho mikroregionu pozval lektory Místní akční plán Hustopečsko. „My jsme se tohoto hned chytili, proto místní školy jsou jedněmi z prvních, kam Polybus zavítal. V tuto chvíli jsme s SVČ Lužánky domluvení na termínech v červnu a následně v průběhu dalšího školního roku. Začali jsme s menšími školami, vlastně podle abecedy. Doufáme, že se podaří Polybus dostat do všech škol,“ popisuje vedoucí pracovních skupin MAP Hustopečsko Dominika Pudilová a dodává, že v Hustopečích už o tuto nezvyklou návštěvu zažádala Základní škola Nádražní. 

Polybus nabízí několik tématických okruhů, ze kterých si základní školy mohou vybrat. Speciálně upravená dodávka přijede na celý den k vybrané škole, kde bude žákům i učitelům k dispozici. Dopolední hodiny jsou vyhrazeny pro žáky druhých a třetích tříd a odpoledne je Polybus možné využít pro družinu.

Děti v Krumvíři, ale třeba už i v Bořeticích, Brumovicích nebo v Borkovanech si vlastníma rukama vyrobily dřevěný stojan na telefon a dopoledne plné tvrdé ruční práce si užily.

Vše je hrazeno z projektu (EduSTEM ATCZ220) a pro školy je zdarma. 

Článek a foto: Město Hustopeče

Publicista 26 června, 2021