Domů / Z kama si? / Školy a školky / MŠ Velké Hostěrádky

MŠ Velké Hostěrádky

  • Adresa: MŠ Velké Hostěrádky, Velké Hostěrádky 65, 69174
  • Web: https://www.msvhosteradky.cz
  • Kontakt: Monika Florová, ředitelka MŠ
    tel.:731 583 339; email: msvhosteradky@centrum.cz

Obec Velké Hostěrádky je malebná vesnice v okrese Břeclav. V jejím středu se nachází dvoupatrová budova Mateřské školy, postavená jako Obecní škola pro 1. Až 5. Ročník v roce 1895.

Mateřská škola sídlí v klidném prostředí v centru obce, má výhodnou polohu, dostupnost a možnosti hromadné i individuální dopravy. V bezprostřední blízkosti mateřské školy jsou rodinné domky se zahradami, parčík s okrasnými dřevinami, lavičkami a herními prvky pro děti. Starší a nová zástavba v obci působí pozitivně na děti svou rozmanitostí.

K budově mateřské školy patří nově oplocená školní zahrada s travnatým povrchem a je bezbariérově přístupná. Zrekonstruované herní a relaxační plochy umožňují sportovní vyžití dětí a rozmanité pohybové aktivity. Mobiliář zahrady doplňují houpačky, skluzavky, průlezky a další zařízení. Ke hrám dětí slouží dřevěný domeček, ve kterém jsou uloženy hračky sloužící ke hrám na zahradě, dřevěný xylofon a velká tabule na kreslení. Využíváme prostorné pískoviště, které vždy zakrýváme a které je zastíněno speciální plachtou proti slunci. V zahradě jsou vzrostlé stromy poskytující dětem dostatek stínu a zákoutí pro hry. Byly zde vysázeny i ovocné keře a nové ovocné stromy, které dětem slouží nejen k pozorování, ale jejich plody zpracováváme ve školní kuchyni. Nově byly osázeny bylinkové záhony, o které se děti ve spolupráci s učitelkami i paní školnicí rády starají a taktéž výpěstky slouží k přípravě bylinkových nápojů a jako dochucovadla při přípravě jídel. Školní zahrada je převážně využívána v dopoledních hodinách a dle možností i odpoledne.

Mateřská škola má kapacitu 28 dětí. Je hojně vyhledávána rodiči nejen z Velkých Hostěrádek, ale i z vedlejší obce Bohumilice, protože rodiče dětí mají možnost vybrat si z široké nabídky aktivit školy.