Domů / Tady to žije / Školky se loučily s předškoláky. Na Vrbici po pirátsku!

Školky se loučily s předškoláky. Na Vrbici po pirátsku!

Ke konci školního roku neodmyslitelně patří nejen rozdávání vysvědčení na základních školách, ale i loučení s předškoláky ve školách mateřských. Paní učitelky po celém regionu vymýšlí co nejoriginálnější program, během nějž jsou děti pasované na školáky. My jsme letos přijali pozvání na jedno z těch nejmenších, a to na Vrbici.

Tématem letošního pasování byli piráti. „Loučíme se s šesti předškoláky, což je hodně málo dětí, na druhou stranu nám to během roku dávalo velký prostor pro individuální přístup. Závěrečný program si děti připravily se svou paní učitelkou, připravily si nějaké písničky a básničky. Vystoupí i šermíři, kteří děti posléze pasují na předškoláky. Popřeje jim pan starosta a ředitelka základní školy. Celý den zakončíme společným táborákem a stanovišti s úkoly pro celé rodiny, kterou si připravili právě naši šermíři, “ popsala program ředitelka MŠ Vrbice Jana Kadlecová.

Největší úspěch sklidila písnička, kterou složily paní učitelky. Každá sloka pojednávala o jednom dítěti. Slavnostní odpoledne bylo plné radosti, ale i emocí. Dětem přece jen začíná nová etapa, na kterou se dlouho připravovaly. „Musím říct, že nám děti budou chybět, protože byly opravdu hodné, empatické, šikovné, staraly se o menší kamarády. Bylo to s nimi moc fajn,“ neskrývala dojetí ředitelka.

Publicista 26 července, 2022