Domů / Nepřehlédněte / Školčátka celého Hustopečska poznávala život ptáků a vytvořila interaktivní výstavu

Školčátka celého Hustopečska poznávala život ptáků a vytvořila interaktivní výstavu

Sýkorky, labutě, sovy, čápi a spoustu dalších opeřenců všech barev, tvarů a velikostí mohli v pátek 22. dubna v sokolovně ve Velkých Pavlovicích zhlédnout návštěvníci veřejné výstavy Obrazy – odrazy křídel, která byla vyvrcholením celoročního environmentálně výtvarného projektu mateřských škol Hustopečska pod záštitou Místního akčního plánu vzdělávání (MAP Hustopečsko).

Osloveny ke spolupráci byly všechny Mateřské školy Hustopečska a pozvánku přijalo devět z nich. Z Hustopečí se zapojily obě školky, a obě připravily velmi zajímavé prezentace.

Autorkou projektu je ředitelka Mateřské školy Dobřínsko a volnočasová ornitoložka Michaela Mrázová, která spojila síly s ředitelkou Hustopečské školky Pastelka Blankou Nešporovou. „Mě se ten nápad moc líbil, protože materiály České společnosti ornitologické byly opravdu krásně propracované, takže to děti hned zaujalo. Využili jsme oblast Přírodě na dosah pro mateřské školy, a to jak metodiku, tak pracovní listy. Za půl roku jsme stihli pracovat s tématy V ptačí spižírně, Jarní migrace a Proč si ptáci staví hnízda. Míša Mrázová nás seznámila s krásnými fotografiemi ptactva MVDr. Klauduse, podle nichž jsme kreslili repliky. Já jsem zase doladila závěr projektu interaktivními prvky, aby se děti na vernisáži pobavily, když se na výstavu přijdou podívat a ukázat ji rodičům. Navíc jsme jako dárek získali od MAPu atlas ptáků a dalekohled na pozorování ptáků, takže to celé bylo hodně intenzivní a myslím si, že děti si dobře zapamatují základní informace o životě ptáků,“ neskrývala nadšení z úspěšného projektu Blanka Nešporová.

Doufejme, že originální interaktivní vzdělávací výstavu si brzy budeme moci prohlédnout i přímo v Hustopečích. „Je to v jednání, uvidíme, kde a kdy se nám podaří najít vhodné prostory. Určitě to stojí za vidění, ty výtvory jsou opravdu velmi povedené,“ pochválila děti Nešporová. 

Publicista 26 dubna, 2022